Wydział Nauk o Zdrowiu

Zdalny dostęp do medycznych zasobów elektronicznych

17.03.2023
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Przypominamy, że z zasobów elektronicznych prenumerowanych dla pracowników i studentów kierunku lekarskiego można korzystać nie tylko na komputerach w sieci uczelnianej,  ale również w domu. Usługa jest bezpłatna. Wystarczy założyć osobiste konta zgodnie z poniższą informacją:

  • AccessMedicine – interaktywna platforma będąca zarówno bazą wiedzy, jak i narzędziem diagnostycznym, dzięki czemu zapewnia wsparcie w edukacji medycznej oraz praktyce klinicznej. Zawiera m.in: ponad 150 książek, np. Harrison’s Principles of Internal, CURRENT Medical Diagnosis & Treatment, Principles and Practice of Hospital Medicine czy LANGE Basic & Clinical Science Library; bibliotekę multimedialną liczącą ponad 1200 materiałów (w tym filmy instruktażowe) dotyczących diagnostyki, procedur medycznych, czy zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom; monografię leków; narzędzie do diagnostyki różnicowej (DDx – Diagnosaurus®).
    Aby uzyskać dostęp zdalny, należy założyć indywidualne konto, korzystając z komputera w sieci uczelnianej (instrukcja). Konto będzie aktywne przez 90 dni, po tym okresie się dezaktywuje. Aby odzyskać dostęp, należy się do niego zalogować korzystając z komputera w sieci uczelnianej. Każdorazowe zalogowanie się do bazy z komputera w sieci uczelnianej odnawia ważność konta na 90 dni (od dnia logowania).
  • Acland's Video Atlas of Human Anatomy – narzędzie umożliwiające dostęp do ponad 300 filmów realistycznie przedstawiających budowę ludzkiego ciała. Każde nagranie opatrzone jest komentarzem dr Aclanda, a najważniejsze nazwy anatomiczne pojawiają się również w formie napisów. Atlas może być wykorzystywany jako uzupełnienie w trakcie wykładów lub ćwiczeń, a także jako materiał powtórkowy.
    Aby uzyskać dostęp zdalny, należy założyć indywidualne konto, korzystając z komputera w sieci uczelnianej (instrukcja). Konto będzie aktywne przez 90 dni, po tym okresie wygasa. Aby ponownie korzystać z atlasu w domu, należy powtórzyć procedurę.
  • ClinicalKey – zintegrowana platforma informacji medycznej firmy Elsevier zawierająca informacje z 52 specjalizacji medycznych. Zawiera m.in.: ponad 1000 podręczników, w tym atlasy anatomiczne (m.in. Netter, Sobotta); ponad 650 czasopism, w tym np. Lancet; bazę leków; ok. 80 000 filmów m.in. dotyczących procedur medycznych oraz ponad 9000 ulotek dla pacjentów (Patient Education), w tym ponad 4000 przetłumaczonych na język polski.
    Aktywacji dostępu zdalnego należy dokonać samodzielnie podając adres e-mail w domenie uczelnianej (@student-afm.edu.pl lub @afm.edu.pl) – instrukcja (english). W przypadku problemów z aktywacją dostępu należy się kontaktować z Panem Michałem Krupą.
  • Complete Anatomy – zaawansowana, trójwymiarowa platformy do nauki anatomii. Zawiera m.in.: bardzo dokładny, niezmiernie realistyczny i w pełni interaktywny model ludzkiego ciała (na który składa się 17 000 trójwymiarowych struktur), 1500 klinicznych filmów wideo oraz portfolio gotowych kursów i wykładów.
    W celu skorzystania z produktu, należy pobrać aplikację na swoje urządzenie (laptop, tablet, telefon), zarejestrować konto (podając e-mail w domenie uczelnianej) i aktywować dostęp przy pomocy podanego dla danej grupy użytkowników kodu:
  • Complete Anatomy dla studentów (instrukcja i kod)
  • Complete Anatomy dla wykładowców (instrukcja i kod).

 

Dostęp zdalny do powyższych baz odbywa się bez pośrednictwa Biblioteki w uzyskaniu dostępu zdalnego. Nie jest wymagane posiadanie aktywnego konta bibliotecznego ani wypełnienie karty rejestracyjnej.

Kontakt

Wydział Nauk o Zdrowiu

Uniwersytetu Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie


ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków

Dziekanat 

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
budynek C, pok. C 017

mail.svgwlnz@afm.edu.pl